عکس های مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز – Shoghe Parvaz

عکس های مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز – Shoghe Parvaz

بازیگر شهاب حسینی| بیوگرافی مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر با کیفیت مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر شهاب حسینی| تصاویر مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصویر بازیگران سریال شوق پرواز| جدیدترین عکس ها از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| سریال شوق پرواز| شهاب حسینی| شوق پرواز| عکس بازیگران سریال شوق پرواز| عکس سریال شوق پرواز| عکس های آتلیه ای از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های جدید مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های شهاب حسینی| عکس های شوق پرواز| عکس های مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| موضوع سریال شوق پرواز| گالری عکس های شهاب حسینی

طی مراسمی از عوامل و بازیگران سرایال زیبای شوق پرواز تجلیل به عمل آمد . در ادامه این مطب عکس های مربوط به این مراسم را میتوانید مشاهده کنید .

تا لود شدن همه ی تصاویر شکیبا باشید . . .

در صورت باز نشدن عکس ها رو عکس مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Show Picture را بزنید .دقت داشته باشید که تصاویر در سایز کوچکتر قرار گرفته اند , برای مشاهده سایز اصلی تصاویر و ذخیره روی کامپیوتر از Save Target As… مرورگر خود استفاده کنید.

بازیگر شهاب حسینی| بیوگرافی مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر با کیفیت مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر شهاب حسینی| تصاویر مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصویر بازیگران سریال شوق پرواز| جدیدترین عکس ها از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| سریال شوق پرواز| شهاب حسینی| شوق پرواز| عکس بازیگران سریال شوق پرواز| عکس سریال شوق پرواز| عکس های آتلیه ای از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های جدید مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های شهاب حسینی| عکس های شوق پرواز| عکس های مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| موضوع سریال شوق پرواز| گالری عکس های شهاب حسینی

«شوق پرواز» مجموعه‌اي است که با همت و تلاش «بنياد شهيد و امور ايثارگران» ساخته شده و زندگي خلبان شهيد عباس بابايي را روايت مي‌کند. مخاطبان اين بار برخلاف روال عادي مجموعه‌ها و فيلم‌هاي دفاع مقدسي که «توپ، تانک و انفجار» بخش مهم و جدايي ناپذيري از آن‌ها بود، با مجموعه‌اي مواجه‌اند که بيشتر بر تبليغ و معرفي «روش و منش» يک قهرمان جنگ متمرکز شده است. پشت همه اين ماجراها، مردي، مو سفيد کرده به نام «يدا… صمدي» است. با يدالله صمدي به بهانه پخش اين مجموعه از تلويزيون و تجربه کارگرداني اين پروژه به گفت‌وگو نشستيم.

يدالله صمدي درباره وظايف رسانه ملي در قبال به تصوير کشيدن چهره قهرمان‌هاي ملي ايران با توجه به ساخت مجموعه «شوق پرواز» مي‌گويد: «بايد به فعل وظيفه و رسالت رسانه ملي که از نکته‌هاي مهم مسئوليت‌هاي تلويزيون است يک قيد «جذاب و موثر» هم اضافه کنم. به اين نکته توجه داشته باشيد که صرف به تصوير کشيدن زندگي قهرمان‌هاي دفاع مقدس کار قابل تقديري نيست و گاه در اين زمينه فيلم‌ها و مجموعه‌هايي ساخته مي‌شود که به دليل نبود جذابيت و نگاه درست به موضوع، نه تنها مخاطبي را جذب نمي‌کند بلکه حداقل مخاطبان را هم نسبت به اين حماسه بزرگ و قهرمان‌هاي آن دلسرد و بدبين مي‌کند.»

صمدي درباره چگونگي پيوستن به پروژه «شوق پرواز» و قبول کارگرداني اين مجموعه به CHN مي‌گويد: «اين مجموعه پيشينه و مقدمه‌اي بسيار طولاني دارد که هم من به عنوان کارگردان و هم «جواد نوروزبيگي» در مقام تهيه کننده مجموعه، در بخشي از آن حضور داشتيم و بخش ديگرش بدون حضور ما صورت گرفت.»

او در ادامه در باره برخي مقدمات که پيش از پيوستن او در مقام کارگردان به پروژه اتفاق افتاده است مي‌گويد: «طبق شنيده‌هاي بنده مقدمات ساخت اين مجموعه از سال 74 آغاز شد. در آن زمان براساس نامه‌اي که از سوي بنياد شهيد و امور ايثارگران به دفتر مقام معظم رهبري ارسال شد، «شوق پرواز» به طور رسمي وارد مرحله اجرايي شد. همان زمان دفتر مقام معظم رهبري دستور همکاري دادند و 3 تن از نويسندگان ارتش، فيلم‌نامه‌اي براي اين مجموعه نوشتند.»

«شوق پرواز» يک بار وارد فاز توليد شده است. اما نه به کارگرداني صمدي. اين را صمدي به CHN مي‌گويد: «اين فيلم‌نامه سال 76 وارد مرحله پيش توليد و حتي بخش‌هايي از آن تصويربرداري شد. در آن مقطع فرد ديگري کارگردان مجموعه بود و براي فيلم‌برداري بخش‌هاي کودکي شهيد «عباس بابايي»، دکور شهر «قزوين» در يکي از روستاهاي اطراف «کرمان» ساخته شد. مدتي از آغاز فيلم‌برداري نگذشته بود که کار متوقف شد.»

صمدي درباره حضورش در اين پروژه مي‌گويد: «سال‌هاي بعد هم‌چنان اين طرح پي‌گيري شد تا اين که سال 1386 بار ديگر ساخت اين پروژه جدي و از سال 1387 با حضور «جواد نوروزبيگي» در مقام تهيه‌کننده، اين مجموعه وارد مرحله پيش توليد شد. زمستان سال 1387 فيلم نامه فعلي به نتيجه قطعي رسيد و من عملا از همين مرحله به مجموعه پيوستم و تصويربرداري هم از خرداد ماه همان سال آغاز شد.»

صمدي درباره حساسيت ساخت چنين مجموعه‌اي مي‌گويد: «همه افرادي که در پروژه‌اي از جنس «شوق پرواز» حضور مي‌يابند، اين دلهره را دارند که نتيجه کار خوب باشد تا خداي ناکرده مديون خانواده شهدا نشوند. همين دلهره است که باعث مي‌شود در خيلي از بخش‌ها، بر کمبودها غلبه کنيم، با بسياري از مشکلات کنار بياييم، سراغ ايده‌هاي خلاقانه برويم تا در نهايت کار قابل قبولي ارائه کنيم.»

به گزارش CHN کارگردان فيلم سينمايي «آپارتمان شماره 13» درباره تفاوت ساخت چنين سريالي با ديگر آثار ساخته شده‌اش مي‌گويد: «من تجربه ساخت فيلم‌هاي مختلفي را دارم اما «شوق پرواز» تجربه منحصر به فردي بود که با انرژي و زحمت فراوان، درساخت آن توفيق يافتم. اين روزها که مجموعه در حال پخش است، بسيار خوشحالم، چون براي مخاطباني که پيش از اين «عباس بابايي» را فقط در حد نام يک بزرگراه در ذهن داشتند، شناختي نسبت به شخصيت اين مرد بزرگ به وجود آوردم.»

او در پاسخ به اين سئوال که چه ميزان نسبت به شهيد بابايي قبل از ساخت «شوق پرواز» آشنايي داشته است و چه ميزان تحقيق پيرامون اين خلبان شهيد انجام شده است مي‌گويد: «هنگامي که به گروه سازنده مجموعه «شوق پرواز» پيوستم، فيلم نامه تقريبا شکل گرفته بود. قاعده اصلي در چنين مواقعي اين است که کارگردان سراغ کار خودش برود و به انتخاب بازيگرها و لوکيشن‌ها بپردازد. در نهايت بعد از آماده شدن فيلم‌نامه نهايي، همان متن را به تصوير بکشد. اما به دليل حساسيت فراوان موضوع، تصميم گرفتم خودم نيز در اين زمينه تحقيق و بررسي مفصلي انجام دهم. من و شهيد «عباس بابايي» تقريبا سن و سال مشابهي داريم. اين شهيد بزرگوار در سال 1329 به دنيا آمد و من در سال 1331. اين نزديکي سني سبب مي‌شود تا من هم با اين دوران تاريخي به اندازه «عباس» عزيز آشنايي داشته باشم.»

صمدي درباره مراحل مختلف تحقيق پيرامون شخصيت شهيد بابايي مي‌گويد: «اما به طور مشخص من چند فعاليت خاص درباره اين مجموعه انجام دادم تا به فضا و حال و هواي کار بيشتر نزديک شوم. مرحله اول گفت و گو با «امير اکبر صياد بوراني» يکي از خلبان‌هاي هم دوره‌اي «عباس بابايي» است که در آمريکا با وي همراه بود و نتيجه خوبي هم حاصل شد. کار ديگر گفت و گو با خانواده اين شهيد عزيز بود. از همسر محترم ايشان گرفته تا مادر بزرگوارشان و نيز بسياري از دوستان و نزديکان ديگر. آن‌ها اطلاعات خوبي درباره «عباس» به من دادند که اين موارد در بازنويسي نهايي مورد استفاده‌ام قرار گرفت.»

صمدي درباره نام خود به عنوان بازنويس فيلم‌نامه در تيتراژ سريال مي‌گويد: «فيلم نامه مجموعه «شوق پرواز» محصول يک کار گروهي است که با حضور نويسندگاني هم چون «حسين تراب‌نژاد» و «مهدي محمدنژاديان» و زير نظر «فرهاد توحيدي» صورت گرفت. آن چه در حال حاضر مشاهده مي‌کنيد، تقريبا همين فيلم‌نامه است و خط و ربط‌هاي کلي آن حفظ شده است اما من هم به عنوان کارگردان ايده‌هايي داشتم که به مرور به فيلم‌نامه اضافه شد. ضمن آن که هنگام ساخت اثر نيز اتفاق‌هايي رخ مي‌دهد که نيازمند تغييراتي در فيلم‌نامه است. بخشي از اين تغييرات در حين تصويربرداري انجام شد. طي مدت يک ماه من به همراه «شهاب حسيني»، «شهرام حقيقت‌دوست» و دستيارم «سعيد کريمي» ، برخي نکات را به فيلم نامه اضافه و تغييراتي در کار ايجاد کرديم.»

صمدي درباره پيوستن شهاب حسيني به پروژه «شوق پرواز» و بازي در نقش شهيد عباس بابايي مي‌گويد: « قبلا هم در مصاحبه‌هايم گفته‌ام که انتخاب شهاب حسيني پيشنهاد همسر محترم شهيد بابايي بود. سرکار خانم حکمت تمايل داشتند نقش عباس توسط شهاب ايفا شود، البته من هم از اين پيشنهاد استقبال کردم. اما واقعا متقاعد کردن شهاب براي ايفاي اين نقش تلويزيوني کار ساده‌اي نبود و خلاصه با جلسات گپ و گفت مختلف، حاضر به قبول بازي در تلويزيون شد.»

او درباره لطمه خوردن فيلم به دليل چهره بودن شهاب حسيني و ايفاي اين نقش توسط او مي‌گويد: «اينکه شهاب حسيني بازيگر شناخته شده‌اي است و انتخاب او ريسک محسوب مي‌شود، واقعا چنين اعتقادي ندارم. البته خيلي‌ها به من خرده گرفته‌اند که چرا به سراغ يک بازيگر غير چهره نرفتم و …. اما شخصا معتقدم براي اين که مجموعه‌اي جذاب و پر بيننده باشد، بايد از هنرپيشه شناخته شده استفاده و قاب بندي زيبايي ارائه کرد، تصوير شکيلي به مخاطب داد تا او تماشاي اين مجموعه را به اثر ديگري که از ماهواره در حال پخش است ترجيح دهد.»

او از بازي حسيني در اين نقش رضايت کامل دارد و معتقد است: «به نظرم مجموعه«شوق پرواز» به واسطه حضور شهاب حسيني نتيجه خوبي گرفته است. مخاطب به دليل اين که اين بازيگر را دوست دارد، به تماشاي مجموعه نشسته و از زاويه بازي شهاب به شخصيت عباس نزديک شده است.»

کارگردان سريال «شوق پرواز» درباره استفاده از فلاش بک براي روايت قصه اين مجموعه مي‌گويد: «در سال‌هاي اخير مخاطبان تلويزيون با مجموعه‌هاي زندگي‌نامه‌اي فراواني روبه‌رو بوده‌اند که در آن‌ها، مجموعه از نگاه شخصيت اول قصه روايت شده است. اما شيوه‌اي که ما در مجموعه «شوق پرواز» به کار گرفتيم، هم بر محدوديت‌هايمان غلبه کرد، هم به فضا تازگي داد و هم اين امکان را به وجود آورد تا در بخش‌هاي مختلفي از کار، هم در قالب نمايش زمان گذشته و هم در قالب پرداختن به زندگي عباس بابايي از نگاه دوستانش، به معرفي و شناساندن اين شخصيت اقدام کنيم. به نظرم اين موضوع يکي از امتيازهاي کار است.»

او در پاسخ به اين سئوال CHN و با اشاره به انتقاد برخي منتقدين مبني بر اين‌که شخصيت «عباس بابايي» خيلي ماورايي به تصوير کشيده‌ايد شده آن‌ها هم مثل ما زميني بودند و هر انسان زميني هم مي‌تواند مرتکب اشتباه شود؟! مي‌گويد: «در نقطه مقابل ديدگاه شما خيلي‌ها به ما انتقاد مي‌کنند که چرا اين شخصيت تا اين حد زميني به تصوير کشيده شده است؟! به هرحال از هر اثري مي‌توان تعابير مختلفي داشت. ولي نکته مهم براي من اين بود که «عباس بابايي» را همان گونه که بوده است به تصوير بکشم، نه کمتر و نه بيشتر.»

صمدي از محدوديت‌هايي که در به تصوير کشيدن برخي ابعاد زندگي شهيد بابايي وجود داشته است مي‌گويد:«البته محدوديت‌هاي يک اثر نمايشي مانع از آن مي‌شود که ما بتوانيم برخي جزئيات را به تصوير بکشيم. قالب فيلم و مجموعه تفاوت فراواني با داستان و خاطره دارد. ممکن است برخي شنيده‌هاي ما از عباس بابايي در قالب خاطره جذاب باشد اما تبديل شدن آن به فيلم تاثيرگذاري لازم را ندارد و به همين دليل در برخي قسمت‌ها از اين موارد صرف نظر کردم.»

صمدي در پايان گفت‌وگو از ميزان رضايت خود نسبت به اثري که خلق کرده است مي‌گويد: «شخصا از ساخت اين مجموعه رضايت دارم و البته براساس مشاهده‌ها و شنيده‌ها احساس نمي‌کنم مخاطب هم نسبت به اين مجموعه بي‌علاقه باشد. «شوق پرواز» مجموعه آبرومندي است که براي بسياري از مخاطبان که نام عباس بابايي را تنها در ابتدا و انتهاي يک اتوبان ديده بودند، تصويري ملموس و به دور از کليشه‌هاي آزار دهنده از اين شخصيت ارائه مي‌کند. از طرفي خانواده شهيد نيز از اين مجموعه رضايت دارند و البته «شوق پرواز» مانند هر اثر هنري ديگري نياز به نقد و بررسي دارد اما خدا را شکر مي‌کنم که حاصل کار آبرومند بوده است و اميدوارم روح آن شهيد بزرگوار از اين تلاش من و همکارانم راضي باشد.»

بازیگر شهاب حسینی| بیوگرافی مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر با کیفیت مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر شهاب حسینی| تصاویر مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصویر بازیگران سریال شوق پرواز| جدیدترین عکس ها از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| سریال شوق پرواز| شهاب حسینی| شوق پرواز| عکس بازیگران سریال شوق پرواز| عکس سریال شوق پرواز| عکس های آتلیه ای از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های جدید مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های شهاب حسینی| عکس های شوق پرواز| عکس های مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| موضوع سریال شوق پرواز| گالری عکس های شهاب حسینی

بازیگر شهاب حسینی| بیوگرافی مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر با کیفیت مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر شهاب حسینی| تصاویر مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصویر بازیگران سریال شوق پرواز| جدیدترین عکس ها از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| سریال شوق پرواز| شهاب حسینی| شوق پرواز| عکس بازیگران سریال شوق پرواز| عکس سریال شوق پرواز| عکس های آتلیه ای از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های جدید مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های شهاب حسینی| عکس های شوق پرواز| عکس های مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| موضوع سریال شوق پرواز| گالری عکس های شهاب حسینی

بازیگر شهاب حسینی| بیوگرافی مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر با کیفیت مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر شهاب حسینی| تصاویر مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصویر بازیگران سریال شوق پرواز| جدیدترین عکس ها از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| سریال شوق پرواز| شهاب حسینی| شوق پرواز| عکس بازیگران سریال شوق پرواز| عکس سریال شوق پرواز| عکس های آتلیه ای از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های جدید مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های شهاب حسینی| عکس های شوق پرواز| عکس های مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| موضوع سریال شوق پرواز| گالری عکس های شهاب حسینی

بازیگر شهاب حسینی| بیوگرافی مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر با کیفیت مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر شهاب حسینی| تصاویر مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصویر بازیگران سریال شوق پرواز| جدیدترین عکس ها از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| سریال شوق پرواز| شهاب حسینی| شوق پرواز| عکس بازیگران سریال شوق پرواز| عکس سریال شوق پرواز| عکس های آتلیه ای از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های جدید مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های شهاب حسینی| عکس های شوق پرواز| عکس های مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| موضوع سریال شوق پرواز| گالری عکس های شهاب حسینی

بازیگر شهاب حسینی| بیوگرافی مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر با کیفیت مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر شهاب حسینی| تصاویر مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصویر بازیگران سریال شوق پرواز| جدیدترین عکس ها از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| سریال شوق پرواز| شهاب حسینی| شوق پرواز| عکس بازیگران سریال شوق پرواز| عکس سریال شوق پرواز| عکس های آتلیه ای از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های جدید مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های شهاب حسینی| عکس های شوق پرواز| عکس های مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| موضوع سریال شوق پرواز| گالری عکس های شهاب حسینی

بازیگر شهاب حسینی| بیوگرافی مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر با کیفیت مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر شهاب حسینی| تصاویر مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصویر بازیگران سریال شوق پرواز| جدیدترین عکس ها از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| سریال شوق پرواز| شهاب حسینی| شوق پرواز| عکس بازیگران سریال شوق پرواز| عکس سریال شوق پرواز| عکس های آتلیه ای از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های جدید مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های شهاب حسینی| عکس های شوق پرواز| عکس های مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| موضوع سریال شوق پرواز| گالری عکس های شهاب حسینی

بازیگر شهاب حسینی| بیوگرافی مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر با کیفیت مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر شهاب حسینی| تصاویر مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصویر بازیگران سریال شوق پرواز| جدیدترین عکس ها از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| سریال شوق پرواز| شهاب حسینی| شوق پرواز| عکس بازیگران سریال شوق پرواز| عکس سریال شوق پرواز| عکس های آتلیه ای از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های جدید مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های شهاب حسینی| عکس های شوق پرواز| عکس های مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| موضوع سریال شوق پرواز| گالری عکس های شهاب حسینی

بازیگر شهاب حسینی| بیوگرافی مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر با کیفیت مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصاویر شهاب حسینی| تصاویر مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| تصویر بازیگران سریال شوق پرواز| جدیدترین عکس ها از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| سریال شوق پرواز| شهاب حسینی| شوق پرواز| عکس بازیگران سریال شوق پرواز| عکس سریال شوق پرواز| عکس های آتلیه ای از مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های جدید مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| عکس های شهاب حسینی| عکس های شوق پرواز| عکس های مراسم تجلیل از عوامل سریال شوق پرواز| موضوع سریال شوق پرواز| گالری عکس های شهاب حسینی

ادامه مطلب ادامه مطلب
ادامه مطلب