مسی برنده توپ طلا + تصاویر

آواپیک : : : مسی بهترین بازیکن سال 2011 + تصاویر : : :

رونالدوی برزیلی که خود سه بار برنده جایزه بهترین بازیکن سال جهان شده بود پاکتی را از پلاتینی و بلاتر تحویل گرفت و بعد نام “لیونل مسی” را به عنوان بهترین بازیکن سال جهان معرفی کرد. این سومین بار پیاپی است که از سال 2009 مسی بهترین بازیکن سال جهان لقب می گیرد.

مسی بهترین بازیکن سال 2011 + تصاویر

سال 2010بود که طی توافق فیفا و مجله فرانتس فوتبال جایزه بهترین بازیکن سال جهان و توپ طلای اروپا با هم ادغام شد و به این ترتیب مراسم “گالا” در زوریخ به معتبر ترین مراسم انتخاب بهترین های سال جهان در فوتبال تبدیل شد. مراسمی که با هدای جوایز در بخش های مختلف همه نگاه ها را به سوی خود جلب کرده است. و صد البته مهم ترین جایزه آن انتخاب بهترین بازیکن سال فوتبال جهان است.
از ساعتی پیش و با شروع کنفرانش های خبری متعدد تنور برگزاری این مراسم گرم شد. در یکی از نشست های مهم نامزدهای برترین بازیکنان و مربیان سال کنار هم نشستند. نشستی که البته با غیبت مورینیو و کریستیان رونالدو همراه بود. این دو برای بازی فردای رئال برابر مالاگا در رقابت های جام حذفی نتوانستند خود را به زوریخ برسانند. اما حضور فرگوسن و گواردیولا در کنار هم که دوئل فینال سال گذشته جام باشگاه های اروپا را برگزار کرده بودند در کنار مسی و ژاوی بسیار جالب توجه بود. فرگوسن که دو هفته پیش تولد هفتاد سالگی اش را جشن گرفته بود با احترام فراوانی در مورد گواردیولا و بارسولونا سخن گفت و بیان داشت: بعضی وقت ها در فوتبال باید دست هایتان را بالا بگیرید و بگوید آنها از ما بهتر بودند و در حال حاضر گواردیولا و بارسلونا به واقع بهترین های فوتبال دنیا هستند.

مسی بهترین بازیکن سال 2011 + تصاویر

گواردیولا: ژاوی و مسی حتی نیازی به مربی ندارند

بهترین مربی سال جهان سه مدعی تراز اول داشت. سر آلکس فرگوسن اسطوره تمام نشدنی باشگاه منچستر یونایتد؛ خوزه مورینیو، عجیب ترین و متفاوت ترین کارکتر یک دهه اخیر فوتبال جهان و پپ گواردیولا مربی جاودانه ابی اناری های بارسلونا. آماده شدن برای بازی با مالاگا بهانه ای بود که مورینیو و رونالدو را به زوریخ نیاورد وگرنه اظهار نظرهای عجیب و جنجالی مورینیو می توانست بر گرمای مراسم امشب بیافزاید. اما همه چیز را سخنان پیش از مراسم فرگوسن و تمجید فراوان او از گواردیولا مشخص کرد. اتفاقی که پیش بینی هم می شد و به این ترتیب اولین جایزه مراسم امشب به پپ گواردیولا مربی جوان و خوش آتیه بارسلونت تعلق گرفت. گواردیولا در نشست خبری پیش از مراسم خود گفت که با داشتن بازیکنانی نظیر مسی و ژاوی مسب عناوین متعدد قهرمانی کار سختی نیست و بازیکنانی چون مسی و ژاوی احتیاجی به مربی ندارند. جایزه بهترین مربی فوتبال زنان هم با ساساکی ، سرمربی تیم ملی فوتبال ژاپن رسید.

ژاوی و رونالدو ساق دوش های مسی

سه سال پیاپی است که ژاوی، مسی را برای شرکت در مراسم بهترین های فوتبال جهان همراهی می کند. گرچه او یک دوست خوب و همبازی مسی است و در موفقیت های او نقش به سزای دارد ولی بدش نمی آمد در 31 سالگی برنده این جایزه می شد ولی گویا تقدیر او و کریستیان رونالدو چنان رقم خورده که در این سال ها تنها به عنوان ساقدوش مسی را تا تخت پادشاهی همراهی کنند و تنها ببینده این مراسم باشند. موفقیت های ژاوی در قهرمانی های تیم ملی اسپانیا در جام جهانی و جام باشگاه های اروپا می توانست در این سال ها او را به این عنوان نائل کند ولی هنرنمایی های مسی در بارسلونا گویا توانسته ناکامی های او را در رقابت های ملی جبران کند و به این ترتیب او برای سومین بار بهترین بازیکن جهان نام گرفت.

در بخش زنان هم هوماره سا از تیم ملی ژاپن توانست بر مارتای برزیلی و ابی وامبچ آمریکایی غلبه کند و به این ترتیب عنوان بهترین بازیکن زن جهان به بازیکنی آسیایی تعلق گرفت.

مسی بهترین بازیکن سال 2011 + تصاویر

جایزه ی پوشکاش برای نیمار

از 20 اکتبر 2009 فیفا تدارک جایزه جدیدی را دید که در کنار سایر جوایز سال در شب نهم ژانویه در زوریخ همراه با جوایز دیگر از جمله توپ طلایی و بهترین مربی جهان اعطا خواهد شد. جایزه ای که به بهترین گل زده شده در یک سال گذشته و در همه رده های سنی و مسابقات زنان و مردان و تنها به یک گل اهدا می شود و به افتخار فرانتس پوشکاش، بازیکن اسطوره ای رئال مادرید به جایزه پوشکاش نامیده شده است. برای انتخاب بهترین گل سال ابتدا فهرست ۱۰ نفره‌ای تنظیم شده و در سایت رسمی فدراسیون بین‌ المللی فوتبال قرار می‌گیرد. همه هواداران این ورزش مجاز هستند برای انتخاب گل مورد نظر خود به این سایت مراجعه و رای بدهند. مسی، رونی نیمار، ابراهیموویچ، جیوانی دوسانتوس و خولیو گومز مکزیکی، لیساندرو لوپز آرژانتینی، دژان استانکویچ صرب، بنجامین دو سولوئه بلژیکی واورالی بازیکن تیم زنان آمریکا برای دریافت این جایزه رقابت خواهند کرد. کاربران اینترنت برنده این جایزه را قبل از پنجم دسامبر بعد از دیدن تصاویر گل ها در پایگاه اینترنتی فیفا انتخاب خواهند کرد.کریستانو رونالدو در سال 2009 و حمیت آلتینتوپ، مهاجم تیم ملی ترکیه نیز سال گذشته دو برنده سال های گذشته این جایزه بودند.

سه نامزد اصلی این جایزه مسی (به خاطر گلی که برابر آرسنال در جام باشگاه های اروپا به ثمر رساند)، رونی (به خاطر گلی که برابر منچستر سیتی در لیگ برتر به ثمر رساند) و نیمار (به خاطر گلی که برابر فلامینگو در رقابت های لیگ برزیل به ثمر رساند) بودند. که جایزه بهترین گل سال 2011 در حضور پله اسطوره فوتبال برزیل به نیمار ستاره جوان فوتبال این کشور تعلق گرفت.

مسی بهترین بازیکن سال 2011 + تصاویر

تیم رویایی سال زیر سایه لالیگا

اجرای مراسم امسال به عهده رود گولیت هلندی و کی موری مجری شبکه رئال مادرید بود و این دو بازیکنان تیم رویایی سال 2011 را اعلام کردند. بازیکنانی که تنها هفت تن از آنها در سالن حاضر بودند و از پله برزیلی جایزه خود را دریافت کردند. انتخاب یازده بازیکن از تنها سه تیم باشگاهی بارسلونا، رئال مادرید و منجستر یونایتد در کنار حضور نه بازیکن از لالیگای اسپانیا از نکات جالب توجه این تیم بود که گویا نشان تشکیل قطب بزرگ فوتبال جهان در اسپانیا دارد

ایکر کاسیاس، سرخیو راموس، ژاوی آلونسو و کریستیانا رونالدو از رئال مادرید، دنی آلوز و جرالد پیکه، اندرس اینیستا، ژاوی و مسی از بارسلونا و نمانیا ویدیچ و وین رونی از منچستر یونایتد یازده بازیکن برگزیده سال را برای تیم رویایی 2011 بودند.

 

مسی بهترین بازیکن سال 2011 + تصاویر

ادامه مطلب ادامه مطلب
ادامه مطلب